Aydın Doğan’ın Bahçeli’ye ince mesajı

22 Temmuz seçimleri öncesi Devlet Bahçeli, Star TV’de canlı yayına çıktı. Doğan, burada MHP lideri Devlet Bahçeli’ye çok özel bir mesaj gönderdi. Peki, bu mesaj neydi?

Aydın Doğan'ın Bahçeli'ye ince mesajı

22 Temmuz Seçimleri’nin üzerinden iki aydan fazla zaman geçmesine rağmen bu tarihi seçimlerle ilgili çarpıcı kulislerin ardı arkası kesilmiyor.

Bunlardan biri de ülkemizin medya devi Doğan Holding’in patronu Aydın Doğan’ın sıcak mesajlar içeren bir selamı ile ilgili.

Cafesiyaset adlı internet sitesinin MHP’li yöneticilere dayandırdığı haberinde, 22 Temmuz Seçimleri öncesi Aydın Doğan, Doğan Holding’e bağlı Star TV’de canlı yayına çıkarak Genel Yayın Yönetmeni Erdoğan Aktaş’ın sorularını yanıtlayan MHP Lideri Devlet Bahçeli’ye çok özel bir mesaj gönderdiği ileri sürüldü.

Aydın Doğan, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin Star TV’yi tercih etmesinden dolayı duyduğu mutluluğu ifade ettikten sonra, özetle şu mesajın iletilmesini istedi;

“Sayın Bahçeli’nin bize kırgın olduğunu biliyoruz ve bundan dolayı çok üzgünüz. Ancak bilinmesini isterim ki, her ne kadar yayınlarımız zaman zaman kendilerini üzse de, bizler de vatansever insanlarız. MHP’nin bu ülke için ne büyük bir önem taşıdığını ise çok iyi biliyoruz. Lütfen bize uzak durmasınlar. Yayınlarımızla ilgili düşüncelerini her zaman bize doğrudan iletebilirler. MHP’nin seçimlerden başarıyla çıkmasını da tüm kalbimle diliyorum”

MHP Lideri Devlet Bahçeli, Aydın Doğan’ın bu sözlü mesajını dinledi ve teşekkür etmekle yetindi.

Aydın Doğan’ın, MHP’nin seçim başarısı için ilettiği iyi dileklerinin sonuca ne ölçüde yansıdığı tartışılır olmakla birlikte, 57. Hükümet’in dağılma sürecinden itibaren Doğan Medya Gurubu’nun MHP ile ilgili olumsuz tavrı için iyi bir günah çıkarma yerine geçtiği söylenebilir.

Doğan Medya Gurubu’na bağlı yayın kuruluşları, 57. Hükümet’in dağılma süreciyle birlikte başlayıp, MHP’li Bayındırlık ve İskân Eski Bakanı Koray Aydın hakkındaki Yüce Divan’a giden yolsuzluk iddialarına kadar devam eden süreçte, olumsuz yayınlarıyla dikkat çekmişti.

Bu nedenle bütün büyük televizyon kanallarının konuk etmek için kapısında sıraya girdiği MHP Lideri’nin Doğan Gurubu’na bağlı Star TV’yi tercih etmesi, Aydın Doğan için hoş bir sürpriz olmuştu.

Doğan Grubu’nun Milliyetçi Hareket Partisi’ne yakın durduğu dönemler de oldu. Örneğin, MHP’nin, DSP’nin hemen ardından ikinci olarak çıktığı 1999 genel seçimler öncesinde Hürriyet Gazetesi’nin kurmay heyeti, Devlet Bahçeli ile geniş röportajlar gerçekleştirdi.

/ sıkcıı biraz. aydın dogana benim makaleler az gelir. Cok sultan . Cok yalan.

Ülküleri olan az. Bi de zeka laz .Ülkücüsen sızlaa. Ezilmişlik yok. Ezerim sesimi. Özel ilgilenin. Aydın doğana bu makara az. Çok meeni. Çok bedava. Cok üryaan.

Reklamlar  Bir Cevap Yazın

  Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

  WordPress.com Logosu

  WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

  Google+ fotoğrafı

  Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

  Twitter resmi

  Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

  Facebook fotoğrafı

  Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

  w

  Connecting to %s%d blogcu bunu beğendi: