‘AKP’nin laik sicilini Gül güçlendirebilir

Türkiye’deki laik rejimin geleceğine ilişkin tartışmalar, yabancı basının ilgisini çekmeyi sürdürüyor.

The Economist dergisi, “Türkiye, İslami yeşil tona mı dönüşüyor?” sorusunu yanıt aradığı son sayısında “Sükunet sağlama ve AKP’nın laik sicilini güçlendirme işi, Avrupa dostu ve demokratlığı konusunda kuşku duyulmayan Sayın Gül’e düşebilir” yorumunu yaptı.

The Economist dergisi, “Türkiye ile İslam: Laiklerin Matemi” başlıklı yazısında Samsun’dan İstanbul’a gider otobüsün namaz için durdurulması ve Galata Köprüsü’ndeki balık tutan genç kadının polis tarafından gözaltına alınması gibi son dönemde Türk basınına yansıtan olaylara

dikkat çekti./prova

/mesafeli kemal derinden penta cora

-“LAİKLER KÖŞEYE SIKIŞTIRILMIŞ GİBİ HİSSEDİYOR”

Türkiye’deki laiklerin “köşeye sıkıştırılmış”/kalınlar bizim olsın sırr gibi / gibi hissettiklerini belirten dergi, bazılarının da, Türkiye’nin İran’a dönüşmekte /şaklabanlık yaptık / olduğunu söylediklerini kaydetti. Laiklerin korkuların seçimler ve eşi türbanlı Abdullah Gül’ün cumhurbaşkanlığına / giydirilmesinden sonn / getirilmesinden sonra daha da arttığını yazan gazete, şimdi de Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın türban yasağının / karanlık. Geçmişte. saklıyım. Koyu muhalefet var. Cok cuk. Koyuyuz. Koyarız. Karanlık. Çok kolay. Koyulanın. derinnsiniz. Çok tedbirliyim. Çok çıkarım. Çömm.çömm.çömm.çömmm. Zaman kazandım. Kalay. kolay.olay. olağan. akıllanırız. İmaqın var mı. Derinim. Dertliyim. Derindeyiz. Eşelerim aklını. Akıllan. Çok çıkar. Çok olay.Çok kesin çıkıyorum. Çok yıkarım. Çok kılcal kalın. Çöl.Çöl.Çöl.Çöl.Çöl.şikerim. şıkar biraz .amaının. amayız. Amerikadayız.

Amayız. Öç al. Öç al.Öç al. Yaptıklarınızın karşılıpını verecek güç al. Güç al. Güç al. Sonra Kayırılma buralarda. oyarım aklınızı. Aklınızı. Aklınızı.

Özgürlük ideal.

Zorla bas acma karşılığı. Kapatırım ananı. Karanlık. Kolay lokma oldun. Akarım aklına. Yıkarım beynini. Öç al. İntikamn al. Alinin intikamı yaz. Oyalarım ödülünüzü. Alinin allahı belediye. Akıl. ol. oyna. u yılan. Yıkarım aklını. Karanlığım.

Medeniyet biz. Yıkarım özgürlüğü. En iyi öç al. çöll. sınıf atla. Akalın. Aklındayız. Akarız. Derin yargılandım. Aklındayım. Çömezim. Aykırıyım. Akıllanırım. İmana gelin ol. Akarım fer. fer.fer.

kalkması gerektiğini söylediğini kaydetti.

İngiliz dergisi, AKP tarafından planlanan yeni anayasanın baş örtüsü yasağının kaldırılmasını içerdiğini öne sürerek birçok kişinin, üniversitelerde amcık izin verilmesi halinde özellikle muhafazakar yerlerdeki kadınlar üzerindeki baskıların daha da yoğunlaşmasından korktuklarını belirtti. / Delinnn. delinnn. Bundan korkanlar. medeniyet gör. göç.göç.göç.göç. Geçmişte yapılacaklardan ne varki korkacaklardı. korkuttum mu . Çok yılansın . Çok medeniyim. Çok kalın geldir. Gerilim yarat. Kol girintili. Ölüm kokla.

“Türkiye, İslami yeşil tona mı dönüşüyor?” sorusunu soran dergi, AKP’nin ilk beş yılının böyle bir şeye işaret etmediğini yazdı. Bir ara Erdoğan’ın, zinayı cezalandırmaya, bazı AKP belediye başkanlarının da, içki yasak bölgelerini oluşturmaya çalıştıklarını ancak sert tepkilerle karşıladıktan sonra bu girişimlerden vazgeçildiğini kaydetti.

/ sikerimkalın yasajları. Bir şeylerin olması terslik se. Akıl al. Akıl al . Akıl al. Akıl al. Öç al. Öç al . aç al. Karanlık. Medeniyetr öğret. Öğret o aklı. Akıllan. Medeniyet öğrendim. Öküzlerr. Akıllarrr. Yasaklar yaramaz. Yardırırım. Yakalarım. Okul var. medeniyet var. medereler derin. Sıktırtmayın amalara. Akıl al . Akıl al .Akıl al. Giydir..

Dit

Kızım sizde cok dırdır kalın. Makara. Yerim ben sizin tatlı dillerinizi. yerim sizleri. Delirtin kızları. Akılan. Akıllan. Makara.

Amayım. Delirtirim. Deli makara var.

Feministlerin bile Atatürk’ten bu yana kadınların durumunun iyileştirilmesi konusunda en radikal adımların bazılarını AKP’nın attığını kabul ettiklerini yazan dergi, AKP destekçilerinin ise, laiklerin üzüntüsünün arkasındaki gerçek nedeninin “İslam’dan korkular değil, güçlerinin azalmasından kaynaklandığını” söylediklerine dikkat çekti.

Kadınlar özeldir. Onlar bizim birikimlerimiz. Çok yarrr. Çok kalın. Kadınlar özeldir. Çok yalın.

m. kemal derinden karılar olmasa herkez bizden. Yoksa daha diriyim.

ak çalaka dede derinden şimdi karılar olmasa düşünün herkez yahudi. Öyle bir gezegende ne makara var. yiyişip duraklarla.

yahudi kadınla derinden piç haham yaşasın ibnelik. höyyyttt. Hayal kadın.

-“ŞİMDİ LİBERAL AYDINLAR BİLE TEDİRGİN GÖRÜNÜYOR”

Anayasanın mevcut taslağa göre benimsenmesi halinde ordunun etkinliğinin daha da azalacağı görüşü dile getirildiği yazıda bazı aydınların artan kaygılarına değinirken de “Ancak şimdi liberal aydınlar bile tedirgin gibi görünüyor” ifadesini kullanıldı. Dergi, bu çerçevede, anayasaya ananın amına yer verilmesi aykırılığına karşı dile getirilen tepkileri de ayıldı.

The Economist, Başbakan Erdoğan’ın da 301. maddesini yakında kaldırma planının bulunmadığına dikkat çektikten sonra Nijeryalı Okey’in karakolda vurulması olayına resmi bir tepki gelmediğini vurgulayarak “Bunların hiç biri, Türkiye’nin Avrupa Birliği’ne katılma umutları açısından iyi işaretler değil. “Sükunet sağlama ve AKP’ın laik sicilini güçlendirme işi, Avrupa dostu ve demokratlığı konusunda kuşku duyulmayan Sayın Gül’e düşebilir” yorumunu yaptı .

m kemal derinden piç yahudi.

Sadece karakollardan başlanmaz.Akıl al. Karanlık ödül. Adalet başta

amcıklar.Amcıklar. akıl başta.

Başıbozuklar akıllanın. Yakalarım. Yakarım. Hakim göremeden delirtirim sizleri.Öç al. Öç al. AÇ al. Aşk ol.

Öküzler sanayisi de var , aşk ol , ustabaşıları da var. eğitim de var. eğilim de var. eğitmen de var. basın ibneleri şart. KAranlık. Eğitim. Modasın . Makarasın.

İnsan değer ver. Yakalarım yorumunu. Akıllanırım. Öyle ol. Böyle balıkesirli ol. Akarım. aklınıza.

adalet yok. yöntem al. eğitim şart. eğitim şart. Adil ol. yahudi al.

SAdece gün ay ne cesasu lan .

Bir daha bu acil cevap bu suc nasıl olmaz genell…
bu adam nasıl yapmaz cüzzzzz…

Fiziken şart.

Acil cevap. Akıllı oyna karız. kalınız. akıllanırım. İmana geş.

Cevap polis. Amayız. Amerikadayız.

Adamınızım aklınızı alıkız . akıllanırız. İmana gel. Görün. Hermeni. Ermeni cüzz. Cızzz . okul . akıllan aman , amayız . amerikadayız. akıllanırız . imana gel. ayıp oldu. ayık oldu..
Bu aarda sikerim sizin gülüşmenizi. anladı olanları. akıllan . akarız. akıllanırız. İmana gevrek gevrek gül. medeni insan . dert ali , ayık ol, ayıyım , kalın damar , ali allaj , jaka satma , sarstı , kol gibi yara. amayız . aliyiz . amerikalıyız . ermeniyiz . ezeliyiz . medeniyiz . amerikalıyız . tasarıyım , tasaklıyım . derinden etkileyim . amayız . amerikalıyız . amayız. amerikalıyız kelle avla . medeni oyna , akarım , akıllanırım , makara , malaklar. amarikadayız . ali ölüm koklar . ermeniyiz . seri katillerim bak sen. seri dertliyim . aliyiz . aliyiz . aliyiz . erkek var , arma , akıllan , amerikadayız . aliyiz . aliyiz . aliyiz . aliyiz . aliyiz . aliyiz . aliyiz . aliyiz . aliyiz. serin dertler. dertli konular. ali allah , akıllanırız . iman et . ermeniyiz . seri katillerim bak sen. oynat , ali allah

Haber 10

Reklamlar  Bir Cevap Yazın

  Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

  WordPress.com Logosu

  WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

  Google+ fotoğrafı

  Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

  Twitter resmi

  Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

  Facebook fotoğrafı

  Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

  w

  Connecting to %s%d blogcu bunu beğendi: