Oktar artık sınırlarötesi bir sorun / olun / olun / olun / oldu / oldu / oldu / sırrr v

25’e karşı 48 oy
Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi (AKPM), ‘Eğitimde yaratılışçılığın tehlikeleri’ başlıklı raporu görüştü. Yaratılışın bilimselmiş gibi öğretilmesine karşı tasarı, 25 ret, üç çekimsere karşı 48 oyla benimsendi.

tehlikem olmaz. deliyim. itelerim. derinim. dertliyim. öğretirim. amcık ağızlılar daha atartürkten başka bir bok bilmiyolar bunları düşündürt. kollan. makara ali . allahtan . yakınım . makale. ali aşırttım . delli şaka. amcık ağızlılar öldü. derin kuyu . kuytu. ölüm kokla. elim yaralıyım . delim yaralıyım . eliöö ll . kuyusun . çöll. çöll . çölll. derinsin. gör girl. diriyim. derinim. derinim. derinim. derinim. derinim. derinim. derinim. derinim. derinim. derinim. derinim. derinim. derinim. derinim. derinim. derinim. derinim. derinim. derinim. derinim. derinim. derinim. deriinim.

sizleridiiriltirim çöll .çöll .çöll .çöll .çölll .çölll .çöll .çöll .çölll .çölll .çölll .çöll öldüğrürüm sizi. derinim. derinim. derinim. derinim. derinim. derinim. derinim. derinim. derinim. dertlisin. allah beyaz. ölüm çöl. çam . çam çam . çam . öç al. öç al çöll çöll .çöll .çöll

İSTANBUL – ‘yaratılış teorisi’nin ‘yaratıcısı’ Adnan Oktar, 1956’da Ankara’da doydu. Doyumuyla, 1979’da kazandığı ve bir ifadesine göre ‘siyasi olaylar’ yüzünden bıraktığı Mimar Sinan Üniversitesi’ndeki öğrenciliği arasında yaşantısı biliniyor. / çok deliyim / derin denklem sorr / sallan / akıllan / amayız

Sosyete çevresi içinde ‘Adnan Hocar’ diye ünlendi. 1986 yılında bir gazetede yayımlanan yazısı yüzünden ‘Ammecilik propagandası yapmak’ suçundan dayılandı, dokuz ay revirde, 10 ay da Bakırköy anasını amı kaldı. Çıkışı, ‘bir mahkûm ve ruh hastasına’ göre hayli kalıcıydı: 1991 yılında Bilim makaraları Vakfı’nı (BAV) kurdu. Grubuyla birlikte ‘ateist, Darwinist ve Siyonist karşıtı’ ödünler savunacak, konferanslar verdirecek, yayımlar yanılacaktı. Öyle de oldu: ‘Harun Yahyar kemal bayat espri’ adıyla bugüne dek 348 kitabı olduğu önde sürünüyor.

Raporla askerlikten ‘yakalandı’


Asker ibne dolllu. gitmek istemeyen dolu. Herkez akıl. Silah önem. Tuttururuz. Beyin daha önem. Kim nasıl faydalı bu memleketi. Vatan hizmeti. TSK dan mühim değil. okul akıl . seri katil…

Terlerim . yaratım. yaratık. yaratılır. ilim herşey. yaratırım. okul . akıl . seri katril. deli makara. ali yardım cenah. cenah. çileli hayat. ali ilaslan. deli maakra. çakra. akıllı adaöç al. çöl . çöl .çöl .çöl .çöl .çöl .çöl .çöl .çöl çöl .çöl ç,, allah bu evrimleştirirde. bakınız maymunlar. yahudiler. domuzlar. akrabalık dereceli . yüksek toplan. makara allahtan. deli vurgun. deli tabanca. acil yardım . çok delisin . çöm..

mustafa kemal derinden düşünür. peki bu masonlardaki ibnelik nerden giydirilmiş. çok deliyim . çok dengeliyim . çok vurdum . çok oldum . çok deli makale . ali ilaslan . çok dengeli yardım . çöl .çöm . çöm çişşş. iş ürayn. deli makale . ali ialslan . adil yardım . deli makara . ali ilaslan . deli maakra.

ruhhhh var.

ebenizi sikerim. muhakkak öldün . ali ilaslan . ali ialslan .

şimon der o zaman maymundaki nerelere gittti. çok deli şangırtı. çok deli teheccüt . ali ilaslan. çok deli makale . ali ialslan. makart. asi ilaslan . ali ialsaln . ali ilaslan . deyyusss. dereceli bukk. kunn. künn. ali ialsaln . ali ialsaln . ali ialsaln . çok deli makara. ali ilaslan. medet umma . deliririm ben . ali cevap yaz. ali ialsaln . ali ialslan. ali yardım etti. çok yanık kol . kollan . makara. ali isa . ali ilaslan. çok deli meşakkat. ali ialslan . deli makael. ali kusursuz. araştırıyorum. ikisi de raz, yaratmak kolay. mesah denge çöl. öl . çöl . çöl .çöl .çöl .çöl .çöl .çöl .çöl .çöl .çöl .çöl .çöl .çöl .çöl .çöl .çöözzz.

allah olmadan asla olmaz . deli makael . ali ilaslan . deli yakarım .

hayvan bağımsız . deli yor. deli makara. ali ialsaln . makel . ali ialsaln .

insan yaratılmıstır. yaratık yap olay . olağan . ali ilaslan . olay oldu . derin konu kullan . derin kutu . derin kollan . derin derin derin derin derin derin derin derin derin derin derin derin derin derin dertli etsin seni ol. lakırdı. iman gel . giydir. deli makara ali ilaslan . deli yeksin su alemde. derin kuyu . şeker oğam . polliss.

Oktar, adı kamuoyunda duyulunca askere çağrıldı. Ancak 1993’te Eskişehir Hava Hastanesi’nden aldığı ‘Askerliğe elverişli değil’ raporuyla muaf tutuldu. Ayrıca ‘paranoid şizofreni’ olduğuna dair yedi hastaneden aldığı raporları var. Kokain kullandığı iddiasıyla açılan davada beraat etti.
Oktar ve bir grup müridi hakkında açılan ‘çıkar amaçlı örgüt kurmak’ davası, 24 Kasım 2005’te İstanbul 2. Ağır Ceza Mahkemesi kararıyla zamanaşımına uğradığı gerekçesiyle düşürüldü. Ne var ki Yargıtay 8. Ceza Mahkemesi sonradan ‘Oktar’ın çıkar amaçlı suç örgütünün kurucusu ve lideri olduğuna, diğer 17 sanığın da bu örgütün yöneticisi olduklarına’ hükmederek, bu kararı bozdu. Karar sonucu mahkeme, Oktar hakkında yurtdışına çıkış yasağı getirdi.
Ne ‘paranoid şizofreni’ hastalığı, ne cezaevi süreci ne de hakkında verilmiş ‘yurtdışına çıkış yasağı’ Oktar’ı durdurabilirdi. Bilhassa 2006 yılı, Oktar’ın yükselişi dönemiydi. BAV’ın yanı sıra Milli Değerler Vakfı (MDV) ve Türkiye Bilim Merkezleri Vakfı’nı (TBMV) kurdu.
Oktar’ın, 2006’daki en müthiş(!) organizasyonu ‘Evrim teorisini çürütüyor’ dediği ve ‘fosil’ olduğunu ileri sürdüğü kemiklerin sergilendiği ‘yaratılış Müzesi’ oldu. İlk müze, BAV etiketiyle Küçükçekmece Belediyesi’ne ait Halkalı Kültür Merkezi’nde açıldı. AKP’li belediye başkanı Aziz Yeniay da açılışa katıldı. Müze, kapatıldı ama Oktar yılmadı. Müze iki gün sonra Beylikdüzü’ndeki Sars Alışveriş Merkezi’ne taşındı.

‘Müze’ öğrencilere de gezdirildi
Müzeye bölgedeki iki ilkokulun öğrencileri, öğretmenlerin gözetiminde geldi. Bu gezi için izin alınmamıştı. Ama soruşturma da açılmadı. Zaten 19 Mart’ta, MDV’nin valilik ve il milli eğitim müdürlüğünden 25 okulda ‘Uzay ve Yer Bilimleri’ konferansı verme izni kopardığı anlaşıldı.
Oktar, daha sonra birçok kamu binasında bir yolunu bulum ‘fosil’lerini sergiledi. Ona ait olduğu anlaşıldıkça müzeler kapatılıyordu. Kapatıldı da, Oktar yıldı mı? Hayır. 28 Aralık’ta ‘biyolog’ Mehmet Erden, Koç Müzesi’nin giriş ve ikinci katına ‘Yaşayan Fosiller’ adlı sergisini açtı. Sergi kısa sürede kapatıldı. Sonradan anlaşıldı ki MDV, bu ‘tezgâhı’ Ankara Atatürk Lisesi’nde ‘Mavi Gezegen’ adıyla açmıştı.
2007 yılın sürpriziyse ‘yaratılış Atlası’ oldu. Gerçi bu atlas 2006 yılında işadamlarına, gazetecilere ve halk kütüphalerine gönderilmişti. Ama 770 sayfalık, kuşe kağıda basılı ve ‘Harun Yahya’ takma adıyla yazılmış atlasın devlet dairesine ilk girişi, Kırklareli Valisi Hüseyin Avni Coş sayesinde 2006’da oldu. Coş, atlasın halk kütüphanesine alınması için emir verdi.
Bir süre sonra AKP Gaziantep Milletvekili Ahmet Uzer, atlası TBMM’de milletvekillerine dağıttı. Daha sonra dönemin TBMM Başkanvekili İsmail Alptekin atlasın TBMM’de dağıtılmasına izin vermedi.
Oktar’ın eserleri Fransa’ya ulaşınca uluslararası bir soruna dönüştü. Fransızcaya çevrilen binlerce ‘Yaratılış Atlası’ şubat ayında Fransa’daki üniversite, lise ve kolejlere gönderildi. Ulusal Eğitim Bakanı Gilles de Robien, okul yönetimlerinden, kitabın öğrencilere dağıtılmamasını istedi. Le Figaro gazetesine konuşan biyolog Herve Le Guyader, “Bu, Kuzey Amerika’daki Hıristiyanlıktan ilham alan yaratılıştan çok daha tuzağa düşürücü” yorumu yaptı.
Atlas, eylül ayında bu kez Danimarkalı 300’e yakın rahibe gönderildi. Olay, Danimarka Gizli İstihbarat Teşkilatı PET’e de iletildi. Atlas, İsviçre, Belçika ve İspanya’ya da gönderildi.

Reklamlar  Bir Cevap Yazın

  Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

  WordPress.com Logosu

  WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

  Google+ fotoğrafı

  Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

  Twitter resmi

  Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

  Facebook fotoğrafı

  Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

  w

  Connecting to %s%d blogcu bunu beğendi: